مدارس ترکیه

تحصیل در مدارس و دبیرستان های ترکیه، در مقطع دبیرستان

مدارس ترکیه ۴ ساله است اما در برخی از دبیرستان ها ۵ سال به طول می انجامد که ۱ سال آن جهت آموزش زبان های خارجی است. دبیرستان های ترکیه دو نوع آناتولی و دولتی است که در دبیرستان های دولتی آموزش به صورت استاندارد است اما در دبیرستان های آناتولی بیشتر زبان های خارجی تدریس می شود. درپایان سال چهارم دبیرستان امتحانات جامع برگزار می شود که دانش آموزان در صورت قبولی در امتحانات می توانند وارد دانشگاه بشوند. نمرات دانش آموزان محصل در امتحانات جامع در رشته تحصیلی آن ها در دانشگاه تاثیرگذار می باشد به این صورت که دانش آموزانی که در دروس ترکی استامبولی و ریاضی نمره بیشتری کسب کنند می توانند در رشته های آموزش، مدیریت بازرگانی، اقتصاد، روانشناسی ، روابط بین الملل و حقوق در دانشگاه ها ادامه تحصیل بدهند.

آن دسته از دانش آموزانی که در دروس علوم نمره بیشتری کسب کنند می توانند در رشته های کامپیوتر، پزشکی، مهندسی و… ادامه تحصیل در ترکیه در دانشگاه های این کشور داشته باشند. دانش آموزانی که در علوم انسانی نمره بالاتری کسب کنند احتمال قبولی آنها در رشته های تاریخ، جغرافی و آموزش بیشتر می باشد و دانش آموزانی که در درس زبان نمره بیشتری اخذکنند در دانشگاه های ترکیه می توانند در رشته های زبان و زبان شناسی جهت تحصیل در مدارس و دبیرستان های ترکیه ادامه تحصیل بدهند.

                                                            چنانچه فرزندی دارید که علاقمند به فوتبال می باشد بعد از مهاجرت به ترکیه میتوانید از امکانات عالی و حرفه ای باشگاههای فوتبال ترکیه و حتی دنیا بهره مند شوید. بهترین باشگاههای ترکیه از جمله گالاتاسرای ، بشیکتاش ، فنر باهچه ، ترابوزان اسپور ، بورسا اسپور و … در شهرهایی واقع شده اند که مدارس فوتبال بسیار خوبی دارند و آماده جذب افرادی هستند که دارای استعداد خوبی در این زمینه می باشند. در چندین شهر ترکیه هم مدارس فوتبال بین المللی مثل مدرسه فوتبال پاری سن ژرمن در آنتالیا ،مدرسه فوتبال بارسلونا و باشگاه فوتبال برزیلی ، در استانبول مشغول به کار هستند .بارسلونا هم در منطقه اروپایی و هم در قسمت آسیایی استانبول دارای شعبه می باشد . جهت ثبت نام در این مدارس فوتبال باید حتما دارای اجازه اقامت یا کیملیک باشید. این کلاسها برای بچه های بالای ۶ سال می باشد و عموما در روزهای تعطیل شنبه و یکشنبه کلاس برگزار میشود