شهروندی واخذ پاسپورت ترکیه

شهروندی واخذ پاسپورت ترکیه          پاسپورت ترکیه و شرایط عمومی

کشور ترکیه به دلیل همسایگی با کشور ایران و تشابهی که در ادیان این کشورها وجود دارد، ممکن است مدنظر بسیاری از عزیزان برای مهاجرت بوده و به دریافت پاسپورت ترکیه علاقه مند باشند. موقعیت جغرافیایی کشور ترکیه از این نظر که بخشی از این کشور در قاره آسیا و بخشی از آن در قاره اروپا قرار دارد بسیار خاص شده است. از این رو به این کشور، کشوری اوراسیایی گفته می شود. کشور ترکیه حدود ۷۸۳،۵۶۲ کیلومتر مربع مساحت داشته و حدود ۸۰ میلیون نفر جمعیت این کشور را تشکیل می دهند. حدود ۷۵ درصد از جمعیت این کشور مسلمان هستند اما به طور کلی حکومت این کشور سکولار است. پاسپورت ترکیه را از راه های مختلفی می توان کسب کرد و این امکان از طریق ازدواج، کار، سرمایه گذاری و … برقرار است. بسته به اقدامی که خواهید داشت شرایط دریافت پاسپورت ترکیه نیز متفاوت خواهد بود. از طریق این پاسپورت علاوه بر خود شخص به همراهان او شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال نیز پاسپورت ترکیه داده خواهد شد. اما جهت اقدام برای دریافت این پاسپورت باید بررسی نمود که دریافت پاسپورت ترکیه چه مزایایی دارد و چه میزان اعتبار دارد. در ادامه به بررسی اعتبار پاسپورت ترکیه می پردازیم.

ارزش و اعتبار پاسپورت ترکیه

یکی از مهم ترین نکات جهت اقدام برای دریافت پاسپورت هر کشوری، توجه به اعتبار این پاسپورت در سطح جهان است. بر اساس اعتبار این پاسپورت مشخص می شود می توان بررسی کرد که دریافت آن پاسپورت چه مزایایی برای شخص خواهد داشت. پاسپورت کشور ترکیه در رتبه ۳۸ جهانی قرار دارد. با دریافت پاسپورت ترکیه شخص می تواند بدون نیاز به ویزا به ۷۱ کشور جهان به صورت کاملا آزادانه سفر کند. همچنین شهروندان کشور ترکیه این امکان را دارند که به ۴۴ کشور جهان بدون نیاز به ویزا وارد شده و در ضمن ورود در فرودگاه کشور مقصد ویزای آن کشور را اخذ نماید. اما به همین نسبت شهروندان کشور ترکیه با داشتن پاسپورت ترکیه باید برای ورود به ۸۳ کشور جهان ویزا دریافت نمایند. علاوه بر موارد ذکر شده، یکی از نکات مثبت در مورد پاسپورت ترکیه امکان حفظ تابعیت قبلی شخص است. این بدین معنا است که کشور ترکیه با تابعیت دوگانه موافق است. اما با وجود تمام این شرایط شخص باید به کشور زادگاه خود اعلام نماید که تابعیت و پاسپورت ترکیه را دریافت نموده است.

 

 

مدارک مورد نیاز جهت گرفتن پاسپورت

آماده کردن مدارک و اسناد مورد نیاز برای اخذ تابیعت و شهروندی ترکیه و به تبع آن اخذ پاسپورت کشور ترکیه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار میباشد.مدارک و اسناد زیر جهت ارائه فهرست شده است اما خواهشمند است قبل از تکمیل مدارک با بخش حقوقی و اداری سازمان هماهنگی های لازم انجام شود.

تکمیل فرم درخواست تابعیت و شهروندی ترکیه

اصل و کپی پاسپورت تمامی خانواده

حداقل ۴ عدد عکس رنگی با زمینه سفید

گواهی تولد فرزندان و ترجمه رسمی آن به زبان ترکیه استانبولی

گواهی ازدواج و ترجمه رسمی آن به زبان ترکیه استانبولی

شماره مالیاتی سرپرست خانواده و تمامی اعضای خانواده

برگه اصلی و کپی بیمه نامه سلامت و

بیمه پزشکی از منابع معتبر

رسید بانکی انتقال و پرداخت مربوط به

خرید ملک مربوطه که نشان دهنده انتقال

حداقل ۲۵۰ هزار دلار یا معادل لیر ترک آن به حساب فروشنده باشد.

نسخه اصلی گزارش بازرسی ملک و یک نسخه کپی

سند مالکیت ملک و یا قرارداد فروش محضری ملک