دانشگاه های استانبول

دانشگاه های استانبول

دانشگاه هنرهای زیبا معمار سنان یکی از دانشگاههای دولتی ترکیه است که در محله فندقلی استانبول در کنار تنگه بسفر قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۸۸۲ از طرف آقای عثمان حمدی تاسیس شده و به نام معمار سنان، معمار معروف عثمانی نام گذاری شده. تدریس در این دانشگاه به زبان ترکی می باشد.
دانشگاه هنرهای زیبای معمار سنان از دانشکده های متعددی تشکیل شده است. دانشکده هنرهای زیبا، دانشکده معماری، دانشکده ادبیات، دانشکده فنی حرفه ای و دانشکده حفظ و بازسازی میراث فرهنگی.
تدریس در این دانشگاه در رشته های معماری، طراحی گرافیک، شهرسازی، رقص مدرن، باستان شناسی، موزیک، جامعه شناسی، تاریخ، فلسفه، مرمت آثار باستانی، ریاضی، مجسمه سازی، طراحی، عکاسی… انجام می گردد.
دانشگاه معمار سینان در رشته های مختلف تبادل دانشجو با کشورهای اروپایی مثل آلمان و هلند را تحت برنامه اراسموس دارا می باشد و با قبول شدن در این دانشگاه می توانید تجربه تحصیل در کشورهای دیگر را هم داشته باشید. به علت دولتی بودن این دانشگاه هزینه شهریه دانشگاه مبلغ ناچیزی میباشد ولی برای ورود به این دانشگاه یک امتحان عمومی، و پس از قبولی در آن، یک امتحان تخصصی در رابطه با رشته هنری مورد نظر در پیش رو خواهید داشت.

اطلاعات فوق ، مقاله ای مختصر جهت آشنایی شما عزیزان با دانشگاه های استانبول بود ، در آینده ای نزدیک در خصوص دیگر دانشگاه های استانبول به طور کامل به بحث خواهیم پرداخت.